BE284CEC-9CF9-4401-904C-1EE12277A6E3Created with sketchtool.
Case StudiesO násKariéraBlogKontakt
EN

YouTube přidává další funkce a možnosti pro své Shorts

21. červenec 2022

Novinky ze sociálních sítí

YouTube Shorts nabírají na popularitě. Momentálně je využívá přes 1,5 miliardy uživatelů měsíčně. Není se tedy čemu divit, že YouTube přichází s vylepšeními, aby uživatelská zkušenost při nahrávání a tvoření Shorts byla co nejlepší.

Je to ani ne 2 roky od doby, kdy se na YouTube poprvé objevily Shorts. Mimo jiné to byla odpověď na stále větší popularitu krátkých video formátů, kterým stále kraluje TikTok. Zatímco YouTube vidí vyšší hodnotu ve svém tradičním delším formátu, a to hlavně z pohledu monetizace, neusíná na vavřínech ani se svými Shorts a nabízí nové možnosti tvorby.

Nyní představil 3 novinky, které uživatelům pomohou v jejich tvoření. 

‚‚Cut‘‘

První novinkou je funkce ‚‚cut‘‘, která umožní vzít krátký úryvek (1 až 5 sekund) z jiného videa a umístit jej na začátek Shorts. Úryvek přitom nemusí být pouze z vašeho videa. Funkce tak umožní například reagovat na videa jiných uživatelů. 

Zdroj: SocialMediaToday.com

Úryvek použijete jednoduše pomocí tlačítka ‚‚create‘‘ umístěného pod videem. Samozřejmostí je i uvedení zdroje původního videa. Ten se zobrazí pomocí odkazu nad popiskem vašeho videa. Tím poskytuje tvůrcům další možnost, jak se dostat k relevantnímu publiku. Kromě toho YouTube také pracuje na možnosti monetizace těchto úryvků a poskytování dalšího zdroje příjmu pro tvůrce.

Green screen

Poprvé funkci začali testovat v květnu. Zatím se postupně dostává mezi uživatele s iOS, než bude dostupná i pro Android. Podobně jako na TikToku, funkce umožní použít video jiného tvůrce jako pozadí vašeho videa. Využít můžete až 60 sekund původního videa a můžete si také vybrat zda použijete obraz, zvuk nebo obojí. Stejně jako u funkce Cut se u videa zobrazí odkaz na původní obsah. 

Drafts

Do teď bylo možné si do konceptů uložit jen 1 rozpracované video. To se novou funkcí změní a svá rozpracovaná videa si budete moci ukládat. Důležité je ale říct, že je funkce zatím dostupná pouze pro iOS a koncepty jsou vázány na zařízení a ne k vašemu účtu. Pokud tedy změníte telefon – o videa bohužel přijdete. 

Zdroj:

https://www.socialmediatoday.com/news/youtube-adds-new-creative-options-for-shorts-expands-shorts-drafts-on-ios/627534/

Dočkáme se na Facebooku nového feedu?

23. červen 2022

Pokračovat ve čtení

Full-screen zobrazení na Instagramu je (skoro) tady

23. červen 2022

Instagram testuje nový nástroj, který usnadní živé přenosy

21. červenec 2022

Je čas se seznámit

Přijďte na kafe

Ozvěte se nám

Kontakt

info@worldofonline.cz+420 775 023 220

Sídlo

World of Online, s. r. o.

Na Květnici 1708/18

Praha 4, Nusle, 140 00 Česká republika

© 2022 World of Online, s. r. o. All Rights Reserved.