BE284CEC-9CF9-4401-904C-1EE12277A6E3Created with sketchtool.
Case StudiesO násKariéraBlogKontakt
EN

Tichý režim jako nová funkce na Instagramu

01. únor 2023

Novinky ze sociálních sítí

Instagram přináší nové způsoby ovládání nebo výběr doporučeného obsahu, dnes se ale zaměříme na novou funkci tichého režimu. Podle oficiálního vyjádření tak reaguje na požadavky mladé generace, které to pomůže v odpočinku nebo pro zkrácení času stráveném na sociálních sítích.

Skrze tuto novou funkci se vypnou všechna upozornění a ve stavu profilu se ukáže poznámka tichého módu, aby to viděli ostatní uživatelé. V aplikaci jde pro tento účel i nově nastavit časová osa. Kontakty potom vědí, na jak dlouho je daná osoba mimo síť, a to i pomocí automatické odpovědi. 

Jak už bylo zmíněno výše, Instagram tuto funkci zavedl hlavně kvůli mladistvým, kteří často nemají svůj čas na sociálních sítích po kontrolou. Na svém oficiálním webu Instagram uvádí: „Dospívající lidé řekli, že si někdy chtějí udělat čas pro sebe a hledají způsoby, jak se soustředit na studium a během školy. Hodiny v tichém režimu se snadno přizpůsobí rozvrhu a jakmile se funkce vypne, zobrazí se rychlý souhrn oznámení, aby se dalo dohnat všechno zmeškané.”

Pro dospívající může být někdy na sociálních sítích snadné spadnout do pasti FOMO, a tak mít pocit, že musí být neustále online, aby jim nic neuniklo. Potřebují přestávky a odpočinout si i offline. Tento nový tichý režim k tomu může napomoci, protože mimo jiné také jejich přátelé a známí uvidí, že se nachází v tichém režimu a nebudou mít pocit, že je daný člověk ignoruje.

I přesto, že se tato funkce zavedla především kvůli mladistvým, tak pomáhá všem dalším uživatelům Instagramu. Influenceři, manažeři sociálních sítí, ale i běžní uživatelé tak mají možnost efektivněji nakládat se svým časem, který tráví online. 

Instagram dále poznamenává, že nové nástroje může používat kdokoliv, ale nikomu to nenutí. Pokud ovšem aplikace sama vyhodnotí, že daná osoba tráví na Instagramu pozdě v noci značné množství času, bude k zapnutí tohoto režimu sama vyzývat.

Zdroj:

https://about.instagram.com/blog/announcements/giving-people-control-over-what-they-see-on-instagram

Dočkáme se na Facebooku nového feedu?

23. červen 2022

Pokračovat ve čtení

Full-screen zobrazení na Instagramu je (skoro) tady

23. červen 2022

Funkce ‚‚add topics‘‘ vám pomůže k vyššímu dosahu Reels

15. září 2022

Je čas se seznámit

Přijďte na kafe

Ozvěte se nám

Kontakt

info@woo.cz+420 775 023 220

Sídlo

World of Online, s. r. o.

Voršilská 139/5

110 00 Praha Česká republika

© 2023 World of Online, s. r. o. All Rights Reserved.