BE284CEC-9CF9-4401-904C-1EE12277A6E3Created with sketchtool.
Case StudyO násKariéraBlogKontakt
EN
BDDBD294-21A3-48E0-81AB-A0093FE020FECreated with sketchtool.BE31570C-F296-4603-A2F5-E7EBFB125B13Created with sketchtool.D8261C80-9674-40FD-815E-F152E1B3145ECreated with sketchtool.

Největší chyby při úpravě fotek

Marek Madenský

17. duben 2020

Design

Při pořizování fotografií se opravdu nevyhnete základní retuši. Čím profesionálnější je finální výstup, tím více času se musí věnovat editaci pořízených snímků. Někdy však editorovi ruka ujede a všechno se tak nějak zvrhne. Vybral jsem tedy pro vás ty nejpeprnější edity, které jsem v temných zákoutích internetových sítí našel. 

Při pořizování fotografií se opravdu nevyhnete základní retuši. Čím profesionálnější je finální výstup, tím více času se musí věnovat editaci pořízených snímků. Většina fotografů používá k těmto úpravám dva programy značky Adobe, Lightroom a Photoshop. Lightroom slouží převážně k editaci tonality, barevnosti (což spolu úzce souvisí), kontrastu, vyhlazování, expozice, atd… Photoshop se převážně používá, díky své funkci práce s vrstvami a maskami. Ty právě pomáhají v odstraňování nežádoucích elementů ve fotce jako jsou špatný stín, osoba navíc či zúžení pasu.  Někdy se však tyto úpravy hodně zvrhnou. Vybral jsem pro vás ty nejpeprnější edity, které jsem v temných zákoutích internetových sítí našel. 

Oblíbená disciplína foto chirurgů   

Dost často se stává, že se ve fotografii nechtěně někde zatoulá kousek ruky, prstu, loktu, či jiné části horní končetiny. Přesně na tuto chvíli si brousí zuby a elektronický skalpel právě naši foto-chirurgové. V této kategorii jsem nominoval, dle svého svědomí, na nejhorší operaci tyto snímky:

alt
alt
alt
alt

Na pomyslnou zlatou příčku však u mě vystoupal tento snímek z cyklu, podej při koupání pomocnou ruku, POUZE ruku!

alt

Pokračujeme v končetinovém šílenství

Dalším oblíbeným prvkem, který můžeme v editačním programu odstranit (nebo i popřípadě přidat), jsou nohy. Tyto dva nástroje na chození se staly trnem v oku nejednomu fotografovi. Sám nevím, proč si někdo potřebuje takovou to retuší vybíjet zlost na nebohých chodidlech, bohužel i takoví lidé existují. Znova jsem pro vás vybral jedny z “nejpovedenějších” kousků. 

alt
alt

K čemu hlava bez krku?

Speciálním odvětvím těchto editací je rozhodně úprava krku. Každý jistě snil o dlouhé krásné ladné šíji, která by nesla vznešeně naší hlavu, jako koruna klenot. Bohužel ne každému hraje genetika do rukávu. Zde však nastupují na řadu lační editoři fotografií, kteří se s tím opravdu potom již nepářou. 

alt
alt

Co máme na krku nemusí být nutně naše!

Pokud jste se pročetli až sem, může vám být jasné, že se toho dá ve photoshopu zkazit opravdu dost. Má nejoblíbenější kategorie však teprve přichází. Ať už je vám odebrána spodní čelist, vyměněná tvář, nebo odstraněna celá hlava, nezoufejte. Po světě pobíhá jistě ještě horší exemplář toho, jak velkou škodu dokáže neschopný fotograf ve photoshopu napáchat.

alt
alt

Toto byly mé TOP výběry z takzvaných Photoshop Fails. Doufám, že vás tato sbírka alespoň trochu pobavila a přinesla nějaké ponaučení. Nikdo není dokonalý a photo-editoři jsou taky lidi. Chybami se člověk učí, tak doufám, že si z tohoto článku odnesete opravdu hodně. Nezapomeňte kontrolovat detaily, zaměřovat se i na věci, které by měly být opravdu zřejmé (viz. chybějící hlava) a dodržovat základní fyzikální rozdíly. Než vypustíte fotku do světa, ukažte ji prvně prosím kolegovi. Pokud ji schválí, máte (snad) vyhráno. Čím více očí, tím méně chyb. A to nemyslím tak, že byste měli každému přieditovat pár očí na čelo.

Na závěr se s vámi podělím o svého osobního vítěze! 

alt


Marek Madenský

Marek je náš fotograf. Vytváří produkční plány, nachází zajímavé lokality a fotí lifestylové i produktové fotografie. Zkrátka vypráví naše příběhy prostřednictvím fotografií.

Aktuální trendy ve fotografii

16. červenec 2020

Pokračovat ve čtení

Grafické trendy 2021 - minimalismus je mrtvý, ať žije 3D!

Jak pracovat při focení s lidmi

10. březen 2020

Je čas se seznámit

Přijďte na kafe

Zavolejte

nebo

Napište

Kontakt

info@worldofonline.cz+420 732 616 864

Sídlo

World of Online, s. r. o.

Na Květnici 1708/18

Praha 4, Nusle, 140 00 Česká republika

© 2021 World of Online, s. r. o. All Rights Reserved.

Tento web využívá stejně jako většina webů soubory cookies. Tyto soubory slouží k vyhodnocení užívání našich stránek a zároveň díky tomu najdete na jiných webech a sociálních sítích reklamní sdělení, která by vás mohla zajímat.

Rozumím