BE284CEC-9CF9-4401-904C-1EE12277A6E3Created with sketchtool.
Case StudiesO násKariéraBlogKontakt
EN

Meta přichází s řadou novinek v Reels

09. červen 2022

Novinky ze sociálních sítí

Těšit se můžete na řadu aktualizací na Instagramu i Facebooku. Připravte se na prodloužení videí, interaktivní prvky, jak je známe ze Stories nebo vlastní audio. Některé z nich se ještě testují, jiné si už můžete osahat, ale všechny stojí za to.

Reels je momentálně nejrychleji rostoucí formát obsahu společnosti Meta. Není to tak dlouho co formát přehoupl z Instagramu také na Facebook. Ve světě krátkých videí sice stále kraluje TikTok, ale tím se Meta nehodlá zastrašit a přináší nám několik dalších funkcí a aktualizací. 

Stickers

V Reelsech nově najdeme prvky, které už velmi dobře známe ze Stories. Objeví se zde ankety, kvízy ale také emoji sliders. Dostáváme tak další možnosti, jak vtáhnout uživatele do děje a zvýšit interakce s naším obsahem. 

90 sekund

Instagram i Facebook vám nově dovolí nahrávat do až 90sekundová Reels. Není tomu ani rok, kdy Meta prodloužila Reels z 30 sekund na 60. Prodloužení bylo v posledních měsících testováno u vybraných uživatelů a vypadá to, že je nyní novinka dostupná uživatelům po celém světě. 

Nahrání vlastního audia

Meta přidává možnost importování vlastního audia do Reels. Můžete si tak nahrát vlastní zvuk přímo v procesu vytváření Reels. Zatímco facebookové Reels budou nově podporovat hlasové nahrávky.

Synchronizace zvuku

Funkce ‚‚Sound Sync‘‘ vám umožní automaticky synchronizovat vaše klipy přímo do rytmu zvolené hudby. 

Šablony

V neposlední řadě tady máme funkci, která vám umožní vzít Reels jakéhokoliv tvůrce a použít ho jako šablonu. Vaše Reels se vám poté sestříhá ve stejné struktuře. Tuto novinku zatím testuje Meta s vybranými tvůrci, tak snad se jí brzy dočkáme. 😉

Zdroj:

https://www.facebook.com/creators/new-reels-features-for-facebook-and-instagram


Dočkáme se na Facebooku nového feedu?

23. červen 2022

Pokračovat ve čtení

Full-screen zobrazení na Instagramu je (skoro) tady

23. červen 2022

Funkce ‚‚add topics‘‘ vám pomůže k vyššímu dosahu Reels

15. září 2022

Je čas se seznámit

Přijďte na kafe

Ozvěte se nám

Kontakt

info@woo.cz+420 775 023 220

Sídlo

World of Online, s. r. o.

Voršilská 139/5

110 00 Praha Česká republika

© 2023 World of Online, s. r. o. All Rights Reserved.