BE284CEC-9CF9-4401-904C-1EE12277A6E3Created with sketchtool.
Case StudiesO násKariéraBlogKontakt
EN

Meta přichází s řadou novinek v Reels

09. červen 2022

Novinky ze sociálních sítí

Těšit se můžete na řadu aktualizací na Instagramu i Facebooku. Připravte se na prodloužení videí, interaktivní prvky, jak je známe ze Stories nebo vlastní audio. Některé z nich se ještě testují, jiné si už můžete osahat, ale všechny stojí za to.

Reels je momentálně nejrychleji rostoucí formát obsahu společnosti Meta. Není to tak dlouho co formát přehoupl z Instagramu také na Facebook. Ve světě krátkých videí sice stále kraluje TikTok, ale tím se Meta nehodlá zastrašit a přináší nám několik dalších funkcí a aktualizací. 

Stickers

V Reelsech nově najdeme prvky, které už velmi dobře známe ze Stories. Objeví se zde ankety, kvízy ale také emoji sliders. Dostáváme tak další možnosti, jak vtáhnout uživatele do děje a zvýšit interakce s naším obsahem. 

90 sekund

Instagram i Facebook vám nově dovolí nahrávat do až 90sekundová Reels. Není tomu ani rok, kdy Meta prodloužila Reels z 30 sekund na 60. Prodloužení bylo v posledních měsících testováno u vybraných uživatelů a vypadá to, že je nyní novinka dostupná uživatelům po celém světě. 

Nahrání vlastního audia

Meta přidává možnost importování vlastního audia do Reels. Můžete si tak nahrát vlastní zvuk přímo v procesu vytváření Reels. Zatímco facebookové Reels budou nově podporovat hlasové nahrávky.

Synchronizace zvuku

Funkce ‚‚Sound Sync‘‘ vám umožní automaticky synchronizovat vaše klipy přímo do rytmu zvolené hudby. 

Šablony

V neposlední řadě tady máme funkci, která vám umožní vzít Reels jakéhokoliv tvůrce a použít ho jako šablonu. Vaše Reels se vám poté sestříhá ve stejné struktuře. Tuto novinku zatím testuje Meta s vybranými tvůrci, tak snad se jí brzy dočkáme. 😉

Zdroj:

https://www.facebook.com/creators/new-reels-features-for-facebook-and-instagram


Dočkáme se na Facebooku nového feedu?

23. červen 2022

Pokračovat ve čtení

Full-screen zobrazení na Instagramu je (skoro) tady

23. červen 2022

Jak na lepší výsledky TikTok reklam

16. březen 2022

Je čas se seznámit

Přijďte na kafe

Ozvěte se nám

Kontakt

info@worldofonline.cz+420 775 023 220

Sídlo

World of Online, s. r. o.

Na Květnici 1708/18

Praha 4, Nusle, 140 00 Česká republika

© 2022 World of Online, s. r. o. All Rights Reserved.