BE284CEC-9CF9-4401-904C-1EE12277A6E3Created with sketchtool.
Case StudiesO násKariéraBlogKontakt
EN

Dočkáme se na Facebooku nového feedu?

23. červen 2022

Novinky ze sociálních sítí

Meta se snaží své platformy měnit podle toho, jak se vyvíjí chování uživatelů. Na Instagramu nás v posledních měsících se změnami nešetřila. Na druhou stranu, Facebook minulý rok vůbec poprvé zaznamenal pokles uživatelů. A proto nejspíš nastal čas se na větší novinky připravit i na Facebooku.

Když se řekne feed představíme si sociální sítě. TikTok na své platformě ale myšlenku feedu jednoznačně předefinoval a ostatní platformy se ho snaží zoufale dohnat. 

Po jeho vzoru se také přizpůsobují a mění ostatní sociální sítě. Ze stejného důvodu třeba přivedla Meta z Instagramu na Facebook Reels. 

Zatímco Instagram se stále více přibližuje vzhledu TikToku, Facebook v tomto ohledu mírně stagnoval. Nicméně podle nového interního přehledu by i na Facebook měly přijít velké změny.

Pojďme se na ty hlavní chystané změny podívat:

Stories a Reels pohromadě

  • Abychom měli videoformát ještě více na očích, hlavní horní karta na Facebooku se stane kombinací dvou formátů — Stories a Reels.


Discovery engine

  • Hned za horní kartou najdeme samozřejmě příspěvky. Meta by ale chtěla zakomponovat více obsahu doporučeného na základě umělé inteligence/algoritmu a naopak méně příspěvků našich přátel. Na stejném principu právě funguje ‚‚for you page‘‘ na TikToku.
  • Přestože už neuvidíme tolik příspěvků přátel, Facebook nás bude vyzývat ať s nimi doporučený obsah sdílíme. Vytvoří tak nový způsob interakce s přáteli, který už dobře známe i z TikToku.  
  • Kromě toho se ve feedu dočkáme více dynamického obsahu, který bude Facebook upřednostňovat před statickými příspěvky.


Messenger znovu in-app

  • Facebook zřejmě zjistil, že funkce zpráv integrovaných in-app je něco, o co mají uživatelé zájem. Konec konců, je to tak i na TikToku. 😏 Pravděpodobně tedy v aplikaci uvidíme ikonku zpráv v pravém horním rohu. Tím by se platforma opět spojila s messengerem, který funguje jako samostatná aplikace už 8 let.

Pokud to doteď nebylo jasné – Meta se snaží zuby nehty udržet krok s TikTokem. A s těmito změnami se stává ještě evidentnější, že TikTok udává krok i směr, co se sociálních sítí týče.

Zdroj:

https://www.theverge.com/2022/6/16/23170210/instagram-full-screen-video-feed-another-test-tiktok-competition


Full-screen zobrazení na Instagramu je (skoro) tady

23. červen 2022

Pokračovat ve čtení

Jak na lepší výsledky TikTok reklam

16. březen 2022

Meta přichází s řadou novinek v Reels

09. červen 2022

Je čas se seznámit

Přijďte na kafe

Ozvěte se nám

Kontakt

info@worldofonline.cz+420 775 023 220

Sídlo

World of Online, s. r. o.

Na Květnici 1708/18

Praha 4, Nusle, 140 00 Česká republika

© 2022 World of Online, s. r. o. All Rights Reserved.