BE284CEC-9CF9-4401-904C-1EE12277A6E3Created with sketchtool.
Case StudyO násKariéraBlogKontakt
EN
BDDBD294-21A3-48E0-81AB-A0093FE020FECreated with sketchtool.BE31570C-F296-4603-A2F5-E7EBFB125B13Created with sketchtool.D8261C80-9674-40FD-815E-F152E1B3145ECreated with sketchtool.

5 nejdůležitějších Facebook KPI, které byste měli sledovat

29. listopad 2019

Social

KPI jsou parametry, kterými je možné kvalifikovat podnikové vize. Jejich výběr provází řada otázek. Na sociálních sítích se KPI soustředí především na brand awareness a výkon. V tomto článku si zodpovíme některé z těch nejdůležitějších, které je potřeba si definovat před vstupem na tuto platformu.

Počet fanoušků

Vývoj počtu fanoušků je údaj, který dnes bývá často neprávem opomíjený. Je to ale jeden z klíčových ukazatelů toho, jak uživatelé hodnotí obsah, který pro ně tvoříte. Zaznamenali jste výraznější kolísání nebo výkyv? Podívejte se, jaký obsah byl v danou dobu zveřejňovaný a jaké kampaně běžely. Možná naleznete příčinu a ponaučíte se.

Frekvence přispívání

Nahodilé zveřejňování příspěvků není dobrý způsob, jak se starat o sociální sítě. Sekce „vlastní příspěvky“ vám pomůže získat informace o vašem zveřejňování příspěvků. Například o tom, jaký obsah jste zveřejnili a kolik příspěvků jste vytvořili v daný den. Metrika vám také může pomoci zjistit, jak v dané oblasti funguje vaše konkurence. Kromě toho jej můžete použít k porovnání svého chování při publikování s ostatními.

Úspěšnost příspěvků dle jejich formátu

Při zveřejňování obsahu na vaší stránce na Facebooku je velmi důležité vědět, který obsah získá nejvyšší počet interakcí. Vizuální obsah získává mnohem více interakcí než prostý text, přičemž videa na Facebooku fungují ještě lépe. Chcete-li získat jasný přehled o typu obsahu, který zveřejňujete nejvíce, je tato metrika ideální. Může být také použita k získání dobrého vhledu do taktiky uplatňované jinými profily Facebooku.

Míra interakce

Použitím metriky „Míra interakce“ získáte jasný přehled o tom, které příspěvky zaznamenaly nejvíce interakcí, a ve který den se tak stalo. Interakce jsou pevně spojené s příspěvkem, takže i když jsou generované k pozdějšímu datu, budou stále přidávané k míře interakce k původnímu datu zveřejnění příspěvku. Abychom tuto metriku snáze použili pro srovnání mezi více profily Facebooku, neukazujeme skutečný počet interakcí, které příspěvky obdržely. Místo toho zobrazujeme sazby jako normalizované číslo; množství interakcí vyděleno počtem příspěvků vytvořených ve vybraném časovém rámci a poté znovu rozděleno fanoušky na stránce.

alt


Celkový dosah

Použití metriky „Reach“ vám pomůže zjistit, kolika uživatelů váš obsah dosáhl. Toto číslo zahrnuje reklamy, stories a dark posty. Do této metriky se započítávají pouze jedineční uživatelé. Pokud si jeden uživatel zobrazí váš příspěvek vícekrát, bude i tak započítaný do hodnoty dosahu jen jednou.

Dostaneme vás na Tik Tok

07. květen 2020

Pokračujte ve čtení

Facebook přichází s Messenger Kids

21. květen 2020

Jak se správně starat o komunitu na sociálních sítích

Je čas se seznámit

Přijďte na kafe

phone.inline
Zavolejte

nebo

mail.inline
Napište

Kontakt

info@worldofonline.cz+420 732 616 864

Sídlo

World of Online, s. r. o.

Na Květnici 1708/18

Praha 4, Nusle, 140 00 Česká republika

© 2020 World of Online, s. r. o. All Rights Reserved.