BE284CEC-9CF9-4401-904C-1EE12277A6E3Created with sketchtool.
Case StudiesO násKariéraBlogKontakt
EN

100+1 stock photo, které nechcete vidět

21. květen 2020

Grafický design

Pokračujeme v úspěšně sérií článků, které se týkají naprostého graficko/fotografického pekla. V tomto diamantu mezi články se budeme zabývat naprosto dechberoucími fotografiemi (a to opravdu v tom nejhorším smyslu).

Pokud uvidíte někde v nejtemnějších zákoutích internetu obrázek zobrazující naprosto nemyslitelné a nepravděpodobné scénáře, šílené provedení s naprosto nelogickým stylem úprav a pravděpodobně kočkou, která drží nůž, můžete říct s naprostou jistotou, že se jedná o stockovou fotografii. Na těchto prapodivných obrázcích je vždy něco, co je činí tak rozeznatelnými, že je poznáte v jakoukoli, jak denní, tak noční hodinu. Ačkoli byla tyta umělecká díla vyprodukována k prodeji, není absolutně možné si představit, že by je někdo opravdu koupil, či nějak využil, i kdyby byly k použití zdarma. 

Jako fotograf, grafik a content creator jsem při brouzdání těmi našimi internety natrefil na spoustu vtipných a dost podivných fotografií. Nikoho určitě nepřekvapí, že všechny pochází z fotografických webů, jako jsou iStock a Shutterstock. Ať už se jedná o postaršího pána, který se snaží si nahradit svou vynechávající paměť, tou digitální, přes ženskou verzi Adolfa Hitlera loupající brambory až po babičku, která učí své blonďaté vnoučata tajemství hry „bodnutí mezi prsty“, nikdy se snad nedozvíme, jaké motivy vedly autory k vytvoření těchto fotografií, u kterých vám zůstane rozum stát. Pravděpodobně bychom potřebovali podcast ke každémů výtvoru, abychom jim alespoň z poloviny porozumněli. 

Bez dalších příkras tedy představuji výběr svých nejoblíbenějších 101 fotografií, u kterých jsem opravdu nevěděl, co si o nich myslet. Enjoy my list! Marek


Aktuální trendy ve fotografii

16. červenec 2020

Pokračovat ve čtení

Grafické trendy 2021 - minimalismus je mrtvý, ať žije 3D!

Barevnost produktové fotografie

27. září 2019

Je čas se seznámit

Přijďte na kafe

Ozvěte se nám

Kontakt

info@woo.cz+420 775 023 220

Sídlo

World of Online, s. r. o.

Voršilská 139/5

110 00 Praha Česká republika

© 2023 World of Online, s. r. o. All Rights Reserved.