BE284CEC-9CF9-4401-904C-1EE12277A6E3Created with sketchtool.
Case StudyO násKariéraBlogKontakt
EN
BDDBD294-21A3-48E0-81AB-A0093FE020FECreated with sketchtool.BE31570C-F296-4603-A2F5-E7EBFB125B13Created with sketchtool.D8261C80-9674-40FD-815E-F152E1B3145ECreated with sketchtool.

Marketing na sociálních sítích: 4 trendy, které byste v roce 2022 neměli přehlédnout

20. leden 2022

Aby značky mohly optimálně využívat různé platformy, měly by vědět, co se děje v online světě a jaké jsou trendy. Proto jsme pro vás připravili přehled těch nejdominantnějších trendů sociálních sítí, kterým se v tomto roce nevyhneme.

Social media marketing

10 minut čtení

Pokračovat ve čtení

Připravte se na zásadní změny v ukládání cookies

08. prosinec 2021

Od 1. 1. 2022 nastane velká legislativní změna, která se dotkne většiny provozovatelů webových stránek. Změny se týkají převážně udělování souhlasu se zpracováním tzv. cookies. Aktivní nesouhlas už nebude dostatečný. Přečtěte si jaká pravidla nás od nového roku čekají a jak se na změny připravit.

Social media marketing

7 minut čtení

Mohou značky opravdu používat hudbu v TikToku zdarma?

09. listopad 2021

TikTok je skvělou platformou pro prezentaci značky ve více přátelském světle, a s jeho rostoucí popularitou spousta brandů zvažuje adaptaci obsahu na tuto platformu. Ačkoliv značky láká platforma plná kreativních challengí, hudba a práva s ní spojená jsou pro většinu záhadou. Jak je to s autorskými právy na TikTok hudbu se dočtete v článku.

User generated content, aneb jak využít uživatelský obsah na maximum.

15. červenec 2021

User generated content, neboli UGC je obsah, který se váže k vaší značce a vytvořili ho sami uživatelé sociálních sítí, nikoliv agentura, nebo samotná značka. V následujícím článku se dozvíte jak UGC získávají známé značky jako například Starbucks, nebo Coca Cola a dočtete se i jak získat uživatelský obsah s minimálním budgetem.

Social

6 minut čtení

Jak vytvořit úspěšný kreativní koncept a jak se (vlastně) cení originalita?

05. květen 2021

Dokud bude existovat televize a masa spokojených diváků u TV přijímačů, budou hrát pořád hlavní roli staré vyzkoušené formy reklamy. Málokdo si troufne, alespoň v této zemi, zkoušet něco nového. S příchodem digitální doby si ale některé značky uvědomují, že jim „reklamní standard“ nebude stačit. A vy patříte mezi ně, že ano?

Social media marketing

9 minut

Remarketing na sociálních sítích

24. únor 2021

Pronásledují vás na sociálních sítích reklamy na produkty, které jste si v předchozích dnech či týdnech prohlíželi na webových stránkách? Jedná se o jeden z nejčastějších scénářů nastavení remarketingu. Zajímá vás, jaké jsou možnosti nastavení a jak byste je mohli využít pro svůj byznys nebo podnikání?

Social media marketing

6 minut čtení

6 trendů pro značky (nejen) na sociálních sítích pro rok 2021

28. leden 2021

Rok 2020 byl přinejmenším nepředvídatelný. Nyní je čas nahlédnout do budoucnosti a říct si, které trendy z roku 2020 budou v online prostoru pokračovat i letos a které nové nás teprve čekají.

Social media marketing

10 minut čtení

Grafické trendy 2021 - minimalismus je mrtvý, ať žije 3D!

14. leden 2021

Tak dlouho jsme vizuály zjednodušovali, až nám nakonec zůstal prázdný papír. Přichází konec minimalismu? Proč emoji už nepatří jen do chatu a jaké grafické styly útočí na nejviditelnější trend 3D grafiky? Prozkoumejte s námi grafické trendy pro rok 2021!

Graphic design

12 minut čtení

Digitální strategie aneb nezbytnost pro online marketing

03. prosinec 2020

Digitální strategie byla a je stále více diskutovaným pojmem a žádaným produktem ve světě marketingu. Jak tedy tento pojem chápat a jaké výstupy si pod ním představit? Nejen to, ale zejména jak k digitální strategii přistupujeme ve WOO se dozvíte v tomto článku.

Social media marketing

12 minut čtení

Placená reklama na TikToku, už i v ČR

05. listopad 2020

Představte si, že máte produkt, se kterým cílíte na generaci Z. Digitální mládež, která tráví spoustu svého času na sociálních sítích. Jaká je v současnosti nejlepší platforma pro komunikaci tohoto produktu či brandu? Nemusí to být ani Facebook, ani Instagram, ale TikTok. V našem novém článku se podíváme, jak na reklamy v populárním TikToku.

Social media marketing

11 minut čtení

Influencer marketing v Česku

21. říjen 2020

Instagram, Facebook, YouTube, TikTok a Pinterest jsou aplikace, které nám dávají možnost využívat vliv těch nejúspěšnějších uživatelů pro ovlivňování jejich sledujících. Jak s tím aktuálně nakládáme? Umíme v Česku pracovat s influencer marketingem?

Influencer marketing

12 minut čtení

Vše, co potřebujete vědět o Instagram Reels

08. říjen 2020

Už jste zkoušeli využít poměrně novou instagramovou funkci, která vám umožní tvorbu krátkého poutavého videa? Ano, řeč je o Instagram Reels. Pokud je pro vás stále tak trochu „španělskou vesnicí“‎ a nevíte, jak tuto novou funkci efektivně využívat pro svůj content a byznys, přečtěte si náš nový článek, kde se podíváme všemu na zub.

Social

14 minut čtení

Jak vybrat správného influencera

23. září 2020

Vyplatí se nám více micro-influencer nebo celebrita? Je opravdu počet sledujících u influencerů vypovídající metrika? Dnes existuje řada metrik, které nám ukáží, jaký výsledek můžeme očekávat, ale na co si dát při výběru pozor již na první pohled?

Influencer marketing

7 minut čtení

Jak a proč sponzorovat influencerské příspěvky

25. srpen 2020

Chcete zvýšit dosah influencerských kampaní díky sponzorování příspěvků pomocí značkového obsahu? Sepsali jsme důvody, proč by vás tato funkce měla zajímat a jaké výsledky může přinést.

Influencer marketing

10 minut čtení

10 kroků k vytvoření kvalitního video contentu na social nejen pro influencery

12. srpen 2020

Krátká videa vládnou sociálním sítím. Každý je sleduje a každý je může vytvářet. Jen na Facebooku zhlédnou uživatelé 8 miliard videí denně a to už nám něco o jejich popularitě vypovídá. Jak můžu jako influencer nebo tvůrce obsahu vytvořit video na sociální sítě s dostatečně kvalitním contentem, který sledující ve feedu nepřeskočí?

Influencer marketing

7 minut čtení

Český jazyk jako nástroj pro budování značky

30. červenec 2020

Jak velkou roli hraje v online prostoru znalost gramatiky? Jak text ovlivňuje celkové vnímání nás či naší značky? Český jazyk může být opravdu užitečným marketingovým nástrojem, který se však musí využívat správně. V tomto článku se zaměříme především na to, na co byste si měli při psaném projevu dát pozor a jak využívat češtinu efektivně.

Social

12 minut čtení

Aktuální trendy ve fotografii

16. červenec 2020

Ačkoliv fotografie je tu s námi skoro dvě století, neustále se vyvíjí. Některé fotografické trendy se vrací po delší době, některé jsou naopak úplnou novinkou. Ať už jste profi fotograf, marketér a nebo jen chcete dát svému feedu na Instagramu svěží look, koukněte na tipy toho nejpovolanějšího z WOO, našeho Content Creatora Ondry.

Graphic design

9 minut čtení

Rozšířená realita (AR) v reklamě a marketingu

02. červenec 2020

Je nepopiratelné, že se ke značkám pojí určité emocionální pouto. Lidé si ho vytvářejí prostřednictvím nejrůznějších vjemů – především díky zraku, sluchu. Příkladem může být TV přenos nebo digitální video. Technologie se však neustále vyvíjejí a tak přichází na scénu i takzvaná rozšířená realita (AR).

Graphic design

14 minut čtení

Facebook přichází s Messenger Kids

21. květen 2020

Facebook doposud nevěnoval kontrole věkové hranice (13+) pro užívání jeho sociálních platforem příliš velkou pozornost. Nyní se ale situace výrazně mění. Facebook tyto účty začal blokovat a zároveň spustil ostré testování nové aplikace Messenger Kids, nad kterou mají rodiče výraznou kontrolu.

Social media marketing

9 minut čtení

100+1 stock photo, které nechcete vidět

21. květen 2020

Pokračujeme v úspěšně sérií článků, které se týkají naprostého graficko/fotografického pekla. V tomto diamantu mezi články se budeme zabývat naprosto dechberoucími fotografiemi (a to opravdu v tom nejhorším smyslu).

Graphic design

6 minut čtení

Dostaneme vás na Tik Tok

07. květen 2020

O Tik Toku se konečně začalo víc mluvit i mimo jeho komunitu. Možná díky přednášce od naší Kristýny. Možná díky jeho částečné kontroverzi, ale i díky počtu stažení této aplikace, která překonává jeden rekord za druhým. Nejen kvůli tomu, ale také díky relativně malému množství reklam je nyní ideální příležitost dostat na Tik Tok i vaší značku.

Influencer marketing

8 minut čtení

WOO oslavilo 3. narozeniny

06. květen 2020

Třetí narozeniny v životě člověka jsou spíše obdobím vzdoru a nepochopení. Podle věhlasného serveru maminka.cz prý stačí pár měsíců a ze vzteklouna se najednou vyklube roztomilý tříletý až tříapůlletý rošťák, který vás dokáže svou bezelstností utáhnout na vařené nudli. Jak je to ale s vývojem agentury World of Online?

Achievements

7 minut čtení

Největší chyby při úpravě fotek

17. duben 2020

Při pořizování fotografií se opravdu nevyhnete základní retuši. Čím profesionálnější je finální výstup, tím více času se musí věnovat editaci pořízených snímků. Někdy však editorovi ruka ujede a všechno se tak nějak zvrhne. Vybral jsem tedy pro vás ty nejpeprnější edity, které jsem v temných zákoutích internetových sítí našel. 

Graphic design

8 minut čtení

Jak se správně starat o komunitu na sociálních sítích

09. duben 2020

Jednou z důležitých součástí úspěšného marketingu je správná komunikace se zákazníky. Ti se stále častěji obrací se svými potřebami na své značky pomocí sociálních sítí. Není se čemu divit. jedná se o nejkratší a tedy i nejrychlejší způsob, jak získat potřebné informace.

Social media marketing

10 minut čtení

WOO LEVEL UP, online školení zdarma

31. březen 2020

V době korona krize jsme přinesli exkluzivní lekce marketingu pro všechny podnikatele, či malé firmy zasažené touto krizí. Víme, že jste tou dobou vážili každou korunu a proto jsme se ve WOO rozhodli přinést sérii každodenních školení, které pomohli zorientovat se na poli marketingu a připravit se tak efektivně na další etapu podnikání.

Achievements

8 minut čtení

Jak důležité jsou sociální sítě v době karantény?

23. březen 2020

Online data plynoucí z prvních dvou březnových týdnů, nám ve WOO umožnily zamyslet se, nejen nad důležitostí sociálních sítí v aktuálním čase karantény, ale také nad jejich úlohou v blízké budoucnosti. Jakou bychom tedy měli zvolit komunikační strategii? A které komunikační kanály získávají na důležitosti více než kdy dříve?

Social

10 minut čtení

Jak pracovat při focení s lidmi

10. březen 2020

Skvělé fotografické vybavení, dechberoucí místo, úžasné světlo? Velmi podstatné věci. Důležité je však kromě hard-skills znalostí, také umět pracovat s lidmi, kteří jsou hlavním předmětem samotné fotky. Přečtěte si několik praktických tipů, výsledek bude stát za to!

Graphic design

6 minut čtení

Trendy v designu 2020

20. únor 2020

Je téměř až drzost věštit budoucnost a jednoduše si říci, jaké vizuální směry budou v příštím roce vládnout. Design je přeci jen záležitost, která se neustále vyvíjí, krystalizuje a pohybuje se často nečekanými směry. A nebo se dá skutečně předvídat?

Graphic design

11 minut čtení

Jak uspět na trhu reklamních agentur?

19. říjen 2019

V Praze existuje přes 200 reklamních agentur. Tedy alespoň to udává server Firmy.cz po zadání dotazu na vyhledávání reklamních agentur v hlavním městě. Dokonce i cukráren a hostelů je v Praze méně. V rámci reklamního trhu bojujeme tedy s mnohem více konkurenty. Dalo by se říci, že začít v této době s reklamní agenturou, je prostoduché šílenství.  Pojďme do toho!

Achievements

10 minut čtení

8 tipů na lepší Insta feed

30. září 2019

Baví Vás sociální sítě a chcete, aby Váš profil na Instagramu mezi ostatními nezapadl? V tom případě se zaměřte hlavně na feed, který Vás rozhodně dokáže odlišit a zaujme na první pohled! Jak svůj feed můžete vylepšit, jsme vám shrnuli do 8 tipů. A co ještě? Poradíme Vám taky applikace, díky kterým výsledného efektu docílíte. Pojďme s námi do toho!

Influencers

5 minut čtení

Barevnost produktové fotografie

27. září 2019

Věděli jste, že až 65 % světové populace tvoří lidé, kteří se nejlépe učí díky vizuálu? Vnímat svět kolem sebe zrakem je velmi důležité. Více než 80 % podnětů, které získáváte skrze své smysly, k vám proudí právě přes oči. Pokud máte u popisu svých produktů i fotky, pravděpodobnost, že se na vaše produkty zákazník podívá, se zvýší o 94 %. A tak jako zisku z tržeb pomáhá fotografie, fotografii pomáhají barvy.

Design

7 minut čtení

Je čas se seznámit

Přijďte na kafe

Zavolejte

nebo

Napište

Kontakt

info@worldofonline.cz+420 732 616 864

Sídlo

World of Online, s. r. o.

Na Květnici 1708/18

Praha 4, Nusle, 140 00 Česká republika

© 2022 World of Online, s. r. o. All Rights Reserved.

Tento web využívá stejně jako většina webů soubory cookies. Tyto soubory slouží k vyhodnocení užívání našich stránek a zároveň díky tomu najdete na jiných webech a sociálních sítích reklamní sdělení, která by vás mohla zajímat.

Rozumím